9 Kasım 2013 Cumartesi

SAVAŞ AY HAYATINI KAYBETTİ!

Sabah gazetesinin usta kalemi, A Takımı'nın kaptanı duayen gazeteci Savaş Ay Samatya'da ki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat etti. 
Usta gazeteci Savaş Ay, bir süredir gırtlak kanseri nedeniyle Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyordu.
Boğazındaki kitle için yaklaşık 10 yıldır radyoterapi tedavisi gördüğü kaydedilen Savaş Ay'ın, ameliyat olmayı kabul etmediği öğrenildi.
Kitlenin büyümesi ve nefes borusunu tıkaması nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır Fatih Kamu Hastaneleri İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Ay'ın bugün saat 14.30 sıralarında kalbinin durduğu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği ifade edildi.
 
Savaş Ay Kimdir?
Türk televizyonlarında ses getiren işlere imzasını atan muhabir ve gazeteci Savaş Ay,
26 Mart 1954 yılında İstanbul'da doğdu.
Çocukluk yılları İstanbul Üsküdar Selamsız'da geçti.Ünlü ses sanatçısı Şükran Ay ile ünlü sihirbaz ve gösteri sanatçısı Turan Ay'ın oğludur.
Çocukluk yılları anne ve babasının ünlü birer sanatçı olması sebebiyle kulislerde ve birçok şehirde dolaşmakla geçmiştir.

Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı.
Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı.
Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev aldı.
Atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.
2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı.
Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğa sahiptir.
Ayrıca bazı programlar yapıp yoksullara yardımcı olmuştur.

Savaş Ay, yıllardır mücadele verdiği kanser hastalığına 9 Kasım 2013 günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Cenaze Töreni:


Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta gazeteci Savaş Ay için ilk tören yıllardır çalıştığı Sabah Gazetesi önünde saat 10.00'da düzenlenecek. 
Savaş Ay için bir diğer tören ise Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 11.30'da olacak. 
Usta gazeteci Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yazmak için;
Google hesabınız yoksa "Anonim" bölümünü işaretleyerek
yorumunuzu yazabilirsiniz.
İsminizi yazmayı unutmayın!...